Cup-forsiden | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | Regler

GTC Cuppen 2010

Klik på et navn for at se detaljer om de stævner personen har deltaget i.

Stillingen senest ajourført med resultater fra Årets plastikmand, Kr. Hyllinge den 11.9.2010

#NAVNSTÆVNE1STÆVNE2STÆVNE3Antal
stævner
POINT
1Michael KrügerDM Sprint (Tri på Tyren)105DM OL (Guldborgsund)110DM Lang (Juelsminde)1107332
2Anja KrügerRoskilde IRT90DM Sprint (Tri på Tyren)106DM Lang (Juelsminde)1093308
3Lotte Stenderup HygumDM OL (Guldborgsund)105DM Sprint (Tri på Tyren)98DM Lang (Juelsminde)957305
4Maria Stenderup KorchDM Sprint (Tri på Tyren)102DM OL (Guldborgsund)109Challenge Copenhagen883302
5Ulrich GhislerDM Sprint (Tri på Tyren)99DM OL (Guldborgsund)110Challenge Copenhagen863298
5Michael StenderupDM OL (Guldborgsund)100DM Duathlon, Støvring103Blovstrød Triathlon905298
6Steffen Mattrup Lund-HansenCraft Cuppen 1. afd, Helsingør85DM Lang (Juelsminde)87Suså Triathlon906268
7Jeppe Stenderup HygumEgedal FamilieTriathlon89Farum Familie Triathlon80Sub17 Triathlon905264
8Henrik Rolf DraibyOffroadTri, Buresø90Craft Cuppen 2. afd, Farum Lillevang78Craft Cuppen 3. afd, Ganløse Eged794251
9Jeppe GuldDM OL (Guldborgsund)84OffroadTri, Buresø82Egedal FamilieTriathlon749249
10Magnus GuldFarum Familie Triatlon63DM Sprint (Tri på Tyren)81San Francisco Triathlon at Treasure Island693216
11Ronnie HegelundBlovstrød Duathlon68Tri på Tyren68Hillerød Triathlon703209
12Christoffer AnglovTri på Tyren64Hillerød Triathlon71Egedal FamilieTriathlon683206
12Finn StaalCraft Cuppen 1. afd, Helsingør70Craft Cuppen 3. afd, Ganløse Eged69Craft Cuppen 4. afd, Blovstrød643206
13Morten FengerRoskilde IRT89DM Sprint (Tri på Tyren)1042195
14Anette NissenDM Sprint (Tri på Tyren)90Egedal FamilieTriathlon902182
15Michael BøeckDM Sprint (Tri på Tyren)85Ironman France - Nice652152
16Arne OlsenBlovstrød Duathlon73Tri på Tyren732148
17Gitte Riege OlsenBlovstrød Duathlon76Rudersdal KvindeTri612139
17Erik Langwadt GuldTri på Tyren70San Francisco Triathlon at Treasure Island672139
18Morten Baden JørgensenChallenge Barcelona93194
19Minna RiisHillerød Triathlon86187
20Brit PollasKvindeTri, Brøndby83184
20Sanne GodiksenEgedal FamilieTriathlon83184
21Nanna Pollas BjergKvindeTri, Brøndby82183
22Allan RandlevChallenge Copenhagen77178
23Niels-Kristian GleerupHillerød Triathlon76177
23Stig MundtHillerød Triathlon76177
24Mathilde BallingEgedal FamilieTriathlon63164
25Kim Normann BallingEgedal FamilieTriathlon61162
25Bent HygumEgedal FamilieTriathlon61162