Cup-forsiden | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | Regler

GTC Cuppen 2011

Klik på et navn for at se detaljer om de stævner personen har deltaget i.

Stillingen senest ajourført med resultater fra Egedal FamilieTriathlon, stafet den 11.9.2011

#NAVNSTÆVNE1STÆVNE2STÆVNE3Antal
stævner
POINT
1Emil Holm (Bulls)Egedal FamilieTriathlon90DM Sprint (Tri på Tyren)93DM Duathlon, Støvring9712292
2Anne Holm (Bulls)Egedal FamilieTriathlon90Junior Challenge Copenhagen90DM Duathlon børn, Støvring1029291
3Ragnar GudmundssonDM OL (Fredericia)108Hamburg Triathlon88Silkeborg Triathlon904290
4Torben Jung LaursenIslev Tri Duathlon90Running 26 Cuppen, Blovstrød90Running 26 Cuppen, Ganløse909279
5Steffen Mattrup Lund-HansenChallenge Barcelona80DM OL (Fredericia)98Suså Triathlon873268
5Maria Stenderup KorchDM Sprint (Tri på Tyren)96Challenge Aarhus78Hillerød Triathlon904268
6Henrik Rolf DraibyPYTHONPro OffRoad Triathlon90Running 26 Cuppen, Farum Lillevang82Running 26 Cuppen, Jonstrup Vang786256
7Jeppe GuldFarum Familie Triathlon73Tri på Tyren75DM OL (Fredericia)8710245
8Nanna Pollas Bjerg (Bulls)Blovstrød Duathlon83Tri på Tyren80KvindeTri i Brøndby763242
9Magnus Guld (Bulls)Sub17 Triathlon71DM Sprint (Tri på Tyren)83DM OL (Fredericia)825241
10Asger Jung Laursen (Bulls)Running 26 Cuppen, Helsingør77Running 26 Cuppen, Jonstrup Vang77Running 26 Cuppen, Ganløse768238
11Ronnie HegelundKøge Forårsduathlon68DM Sprint (Tri på Tyren)82Challenge Copenhagen (DM Lang)813234
12Jørgen RasmussenRunning 26 Cuppen, Helsingør69DM Duathlon, Støvring71Running 26 Cuppen, Jonstrup Vang787225
13Rasmus SchmidtDM Sprint (Tri på Tyren)78Øresund Challenge63Challenge Copenhagen (DM Lang)803224
14Markus Krarup (Bulls)Islev Tri Duathlon74Blovstrød Duathlon68Tri på Tyren653210
15Niels-Kristian GleerupRunning 26 Cuppen, Helsingør66Running 26 Cuppen, Ganløse59Hillerød Triathlon733201
16Astrid Jung Laursen (Bulls)HS-Motionstri, Haslev65KMD 4:18:4 Copenhagen58Hillerød Triathlon704197
17Anette NissenDM Sprint (Tri på Tyren)91KvindeTri i Brøndby843178
18Arne OlsenDM Sprint (Tri på Tyren)86Challenge Copenhagen (DM Lang)832171
19Sissel My Olander (Bulls)DM Sprint (Tri på Tyren)89KvindeTri i Brøndby783170
20Michael StenderupChallenge Aarhus78Hillerød Triathlon872167
21Brian SjællandDM Sprint (Tri på Tyren)85Øresund Challenge772164
22Allan HendrichsenChallenge Aarhus73Challenge Copenhagen (DM Lang)872162
23Claus BaumannPYTHONPro OffRoad Triathlon79Egedal FamilieTriathlon722153
24Lotte Stenderup HygumHillerød Triathlon90Egedal FamilieTriathlon533146
24Jeppe Stenderup Hygum (Bulls)Køge Forårsduathlon70Hillerød Triathlon724146
25Erik Langwadt Guld (Bulls)Farum Familie Triathlon68Tri på Tyren713142
26Gitte Riege OlsenI Form KvindeTri67KvindeTri i Brøndby642133
27Morten FengerDM Sprint (Tri på Tyren)1042106
28Michael KrügerBlovstrød Duathlon90393
29Casper Stenderup Korch (Bulls)Sub17 Triathlon90191
30Caroline Stenderup Korch (Bulls)DM Sprint (Tri på Tyren)85287
31Dorte BaumannPYTHONPro OffRoad Triathlon85186
32Minna RiisHillerød Triathlon77178
33Brit PollasKvindeTri i Brøndby75176
33Stig MundtHillerød Triathlon75176
34Asbjørn Juul Petersen (Bulls)DM Sprint (Tri på Tyren)72173
35Sanne GodiksenKvindeTri i Brøndby71172
36Emma Pi Olander (Bulls)KvindeTri i Brøndby70171
37Christian Iversen (Bulls)Tri på Tyren68169
38Henrik KochHS-Motionstri, Haslev65166
38Stig PedersenTri på Tyren65166
39Claus Eskelund NielsenEgedal FamilieTriathlon42143
40Martin Vestergaard (Bulls)Egedal FamilieTriathlon41142
41Anja Krüger22
42Nanna Müller (Bulls)11