Denne side indeholder en oversigt over Ganløse Tri-Centers Hall of Fame. Den er opdelt i følgende grupper. Klik på gruppenavnet for at se listen. Hjælp os med at holde listen ajour og send en epost til ganlosetri@jorras.dk, hvis du konstaterer mangler i listen.

Ganløse Tri-Center Cuppen
ÅrstalNavn
2012Maria Stenderup Korch
2011Emil Holm
2010Michael Krüger
2009Maria Stenderup Korch
2008Morten Baden Jørgensen
2007Caroline Stenderup Korch
2006Anja Krüger
2005Steffen Lund-Hansen
2004Lau Uno Larsson
2003Lau Uno Larsson
2002Lau Uno Larsson
2001Steen M Christiansen
2000Steen M Christiansen
1999Jørgen Lund-Hansen
1998Steffen Lund-Hansen
1997Bjarne S Pedersen
1996Steffen Lund-Hansen
1995Bjarne Ø Christensen

GTC Bulls Cuppen
ÅrstalNavn
2012Emil Holm

Ganløse Tri-Centers Klubpris
ÅrstalNavnResultat
2013Gert OlsenStart af klubben. Opstart af GAM minitri i 80'erne, Stævneofficial, instruktør, projekter
2012Minna RiisMed til klubbens start. Kasserer/Sekretær, stævnehjælper, sportslig rollemodel, flittig ved træning.
2011Jørgen Lund-HansenMed fra klubbens start. Højaktiv i stævneudvalg. Kasserer 4 år. Med-idémand til Tri på Tyren m.m
2010Ulla PoulsenMed til at stifte klubben. Den første kasserer. Utrættelig hjælper til stævner
2009Freddy MikkelsenSupport for Tøserundeholdet, sponsor/lev. af skilte og banners, humørspreder og trofast klubstøtte
2008Torben Eriksen og Gitte SørensenTrofaste ved stævner, aktive i breddearbejdet, gode eksempler for foreningsånden og klubmedejerskab
2007Ninna G Pantmann og Nanna HenningUtrættelige drivende kræfter bag breddeudvalget.
2006Martin BøeghOpstart af børne- og ungdomsarbejdet. Skaffet sponsorer til DM. Hjælp til stævner, stævneansvarlig.
2005Jørgen RasmussenFor hjemmesiden og kassererarbejdet

Ganløse Tri-Center klubmester - Mænd
ÅrstalResultatNavnStævne
2012Åbentvand klubmesterBrian SjællandKanalTri, Næstved
2012Bassin klubmesterMichael KrügerGTC Bassinklubmesterskab
2011Bassin klubmesterMichael KrügerGTC Bassinklubmesterskab
2011Åbentvand klubmesterEmil Holm4:18:4, København
2010Bassin klubmesterNiels-Kristian GleerupHillerød Triathlon (Sølvruten)
2010Åbentvand klubmesterMichael KrügerDM Ol distance (Guldborgsund)
2009Bassin klubmesterSteffen M Lund-HansenSuså Triathlon (380m-18km-4,2km)
2009Klubmester enkeltstartSteffen M Lund-HansenGanløse-ringen (30 km, 00:46:01)
2009Åbentvand klubmesterMorten Baden Jørgensen1/2 Nexelman (1/2 ironman)
2008Klubmester enkeltstartMorten Baden JørgensenGanløse-ringen (30 km, 00:42:52)
2008Bassin klubmesterSteffen M Lund-HansenSuså Triathlon (380m-18km-4,2km)
2008Åbentvand klubmesterIngen deltagere1/6 Nexelman (1/6 ironman)
2007Åbentvand klubmesterNiels-Kristian GleerupMetroXPress Tri (380m -18 km - 4,2 km)
2007Bassin klubmesterMichael StenderupNæstved Triathlon (500m-18,6km-5km)
2006Bassin klubmesterSteffen Lund-HansenBlovstrød Triathlon (400m-25km-5km)
2006Åbentvand klubmesterSteffen Lund-HansenHelsingør Triathlon (570m-26 km-6,3km)
2005Åbentvand klubmesterHenrik Rolf DraibyFrederikssund Triathlon (400m-21km-5,5km)
2005Bassin klubmesterIkke afviklet

Ganløse Tri-Center klubmester - Kvinder
ÅrstalResultatNavnStævne
2012Bassin klubmesterMaria Stenderup KorchGTC Bassinklubmesterskab
2012Åbentvand klubmesterStafet: Bodil Ibsen, Asger Jung Laursen, Astrid Jung LaursenKanalTri, Næstved
2011Bassin klubmesterAnja KrügerGTC Bassinklubmesterskab
2011Åbentvand klubmesterAstrid Jung Laursen4:18:4, København
2010Åbentvand klubmesterMaria Stenderup KorchDM Ol distance (Guldborgsund)
2010Bassin klubmesterMinna RiisHillerød Triathlon (Sølvruten)
2009Klubmester enkeltstartMaria Stenderup KorchGanløse-ringen (30 km, 00:52:07)
2009Åbentvand klubmesterAnja Krüger1/6 Nexelman (1/6 ironman)
2009Bassin klubmesterIngen deltagereSuså Triathlon (380m - 18 km - 4,2 km)
2008Klubmester enkeltstartMaria Stenderup KorchGanløse-ringen (30 km, 00:53:20)
2008Bassin klubmesterIngen deltagereSuså Triathlon (380m - 18 km - 4,2 km)
2008Åbentvand klubmesterIngen deltagere1/6 Nexelman (1/6 ironman)
2007Åbentvand klubmesterMaria Stenderup KorchMetroXPress Tri (380m-18 km-4,2km)
2007Bassin klubmesterLotte Stenderup HugymNæstved Triathlon (500m-18,6km-5km)
2006Bassin klubmesterMinna RiisBlovstrød Triathlon (400m-25km-5km)
2006Åbentvand klubmesterAnja KrügerHelsingør Triathlon (570m-26 km-6,3km)
2005Åbentvand klubmesterMargit Nelboe JeppesenFrederikssund Triathlon (400m-21km-5,5km)
2005Bassin klubmesterIkke afviklet

10 års jubilarer i Ganløse Tri-Center
ÅrstalNavn
2012Jørgen Rasmussen
2011Gitte Riege-Olsen
2011Arne Olsen
2010Steen Marrill Christiansen
2010Torben Eriksen
2009Lau Uno Larsson
2009Birgit Cordua
2009Allan Randlev
2007Ivan Dahl-Nielsen
2007Ulla Poulsen
2007Stig Mundt
2007Pia Mundt
2007Bjarne Fjorbak
2007Minna Riis
2007Jim Christiansen
2007Steffen Lund-Hansen
2007Gert Olsen
2007Jørgen Lund-Hansen

Medaljer - Mænd
DatoResultatGruppeNavnStævne
11.11.2012DM Cross Duathlon, SølvH40-44Thomas MortensenFredericia (3km-10km-3km-10km-3km)
7.7.2012DM ½ ironman, SølvH40-44Thomas MortensenAalborg (1/2 ironman)
7.7.2012DM ½ ironman, BronzeH45-49Morten FengerAalborg (1/2 ironman)
1.7.2012DM Triathlon, SølvH40-44Ragnar GudmundssonFredericia (1500m - 40km - 10km)
3.6.2012DM Sprint, SølvH45-49Morten FengerTri på Tyren (750m - 23km - 5km)
3.9.2011DM Hold, SølvVeteranMorten Fenger
Michael Krüger
Ragnar Gudmundsson
Ringe (750m - 20km - 5km)
12.6.2011DM Triathlon, SølvH40-44Ragnar GudmundssonFredericia (1500m - 40km - 10km)
4.6.2011DM Sprint, SølvH45-49Morten FengerTri på Tyren (750m - 23km - 5km)
4.9.2010DM Hold, GuldVeteranMorten Fenger
Michael Krüger
Ulrich Ghisler
Ganløse (750m - 20km - 5km)
27.6.2010DM Triathlon, BronzeH40-44Ulrich GhislerGuldborgsund (750m - 20km - 5km)
27.6.2010DM Triathlon, GuldH40-44Michael KrügerGuldborgsund (750m - 20km - 5km)
6.6.2010DM Sprint, GuldH40-44Michael KrügerTri på Tyren (750m - 23km - 5km)
6.6.2010DM Sprint, BronzeH40-44Ulrich GhislerTri på Tyren (750m - 23km - 5km)
6.6.2010DM Sprint, GuldH45-49Morten FengerTri på Tyren (750m - 23km - 5km)
18.5.2008DM Duathlon, BronzeH40-44Morten Baden JørgensenEsbjerg (10km-40 km-5 km)
28.8.2005DM Sprint Tri, SølvH50-54Steen Marrill ChristiansenVejen (750m-20km-5km)
7.8.2005DM Lang Tri, SølvH35-39Steffen Lund-HansenFredericia (3 km-120 km-30 km)
12.9.2004DM Sprint Tri, SølvH35-39Steffen Lund-HansenVejen

Medaljer - Kvinder
DatoResultatGruppeNavnStævne
1.9.2012DM Hold, GuldVeteranLotte Stenderup Hygum
Maria Stenderup Korch
Anette Nissen
Ringe (750m - 20km - 5km)
29.7.2012VM Lang, BronzeD45-49Maria Stenderup KorchVitoria-Gasteiz, Spanien (4km - 120km - 30km)
3.6.2012DM Sprint, BronzeD45-49Maria Stenderup KorchTri på Tyren (750m - 23km - 5km)
6.5.2012DM Duathlon, BronzeD45-49Maria Stenderup KorchAllerød (10 km-40 km-5 km)
3.9.2011DM Hold, GuldVeteranAnja Krüger
Lotte Stenderup Hygum
Maria Stenderup Korch
Anette Nissen
Ringe (750m - 20km - 5km)
4.6.2011DM Sprint, SølvD45-49Maria Stenderup KorchTri på Tyren (750m - 23km - 5km)
4.9.2010DM Hold, GuldVeteranAnja Krüger
Lotte Stenderup Hygum
Maria Stenderup Korch
Ganløse (750m - 20km - 5km)
8.8.2010DM Lang, BronzeEliteAnja KrügerJuelsminde (1900m - 90km - 21,1km)
8.8.2010DM Lang, SølvD45-49Lotte Stenderup HygumJuelsminde (1900m - 90km - 21,1km)
27.6.2010DM Triathlon, SølvD45-49Maria Stenderup KorchGuldborgsund (1500m - 40km - 10km)
6.6.2010DM Sprint, GuldD40-44Anja KrügerTri på Tyren (750m - 23km - 5km)
6.6.2010DM Sprint, GuldD45-49Maria Stenderup KorchTri på Tyren (750m - 23km - 5km)
6.6.2010DM Sprint, BronzeD45-49Lotte Stenderup HygumTri på Tyren (750m - 23km - 5km)
5.9.2009DM Hold, GuldVeteranAnja Krüger
Lotte Stenderup Hygum
Maria Stenderup Korch
Ganløse (750m - 20km - 5km)
28.6.2009DM Triathlon, GuldD45-49Maria Stenderup KorchGuldborgsund (1500m - 40km - 10km)
7.6.2009DM Sprint, GuldD45-49Maria Stenderup KorchTri på Tyren (750m - 23km - 5km)
8.5.2009DM Duathlon, GuldD45-49Maria Stenderup KorchStøvring (10 km-40 km-5 km)
6.9.2008DM Hold, GuldVeteranAnja Krüger
Lotte Stenderup Hygum
Maria Stenderup Korch
Ganløse (750m - 20km - 5km)
10.8.2008DM Lang, BronzeD45-49Maria Stenderup KorchJuelsminde (1900m - 90km - 21,1km)
29.6.2008DM Triathlon, SølvD45-49Maria Stenderup KorchGuldborgsund (1500m - 40km - 10km)
8.6.2008DM Sprint, SølvD45-49Lotte Stenderup HygumTri på Tyren (750m - 23km - 5km)
8.6.2008DM Sprint, GuldD40-44Anja KrügerTri på Tyren (750m - 23km - 5km)
18.5.2008DM Duathlon, SølvD45-49Maria Stenderup KorchEsbjerg (10 km-40 km-5 km)
30.3.2008DM Cross Duathlon, SølvD35-39Margit Nelboe JeppesenViborg
27.5.2007DM Duathlon, BronzeD40-44Maria Stenderup KorchEsbjerg (2 km-10 km-2 km)
10.6.2006DM Sprint, GuldD35-39Anja KrügerTri på Tyren
28.5.2006VM+DM Lang Du, GuldD60-64Minna RiisFredericia
18.3.2006DM Cross Duathlon, GuldD30-34Margit Nelboe JeppesenViborg
1.8.2004DM Du Lang, GuldD60-64Minna RiisFredericia
26.6.2002DM Kort Tri, GuldD55-59Minna RiisGentofte
5.8.2001VM+DM Lang Tri, SølvD55-59Minna RiisFredericia
2.8.1997EM Lang Tri, GuldD50-54Minna RiisFredericia
2.8.1997DM Lang Tri, GuldD50-54Minna RiisFredericia

Medaljer ungdom - Mænd
DatoResultatGruppeNavnStævne
1.9.2012DM Hold, GuldJuniorKristian Munk Nielsen
Erik Langwadt Guld
Simon Nordenskjold
Ringe (750m - 20km - 5km)
1.9.2012DM Hold, GuldUngdomAsger Jung Laursen
Magnus Guld
Nikolai Sjælland
Ringe (750m - 20km - 5km)
1.7.2012DM OL Triathlon, BronzeD16-17Emil HolmFredericia (750m - 20km - 5km)
3.6.2012DM Sprint, BronzeD16-17Emil HolmTri på Tyren (750m - 23km - 5km)
6.5.2012DM Duathlon, SølvD16-17Emil HolmAllerød (5km-20km-2,5km)
3.9.2011DM Hold, SølvJunior herreMagnus Guld
Erik Guld
Emil Holm
My Olander
Ringe (750m - 20km - 5km)
4.6.2011DM Sprint, SølvD14-15Emil HolmTri på Tyren (750m - 23km - 5km)
8.5.2011DM Duathlon, SølvD14-15Emil HolmStøvring (5km - 22km - 2,5km)
6.6.2010DM Sprint, SølvD14-15Magnus GuldTri på Tyren (750m - 23km - 5km)
29.6.2008DM Triathlon, SølvD14-15Casper Stenderup KorchGuldborgsund (750m - 20km - 5km)
8.6.2008DM Sprint, BronzeD14-15Casper Stenderup KorchTri på Tyren (750m - 23km - 5km)
18.5.2008DM Duathlon, BronzeD14-15Casper Stenderup KorchEsbjerg (5km-20 km-2,5 km)

Medaljer ungdom - Kvinder
DatoResultatGruppeNavnStævne
3.6.2012DM Sprint, GuldD18-19Sissel My OlanderTri på Tyren (750m - 23km - 5km)
4.6.2011DM Sprint, BronzeD16-17Sissel My OlanderTri på Tyren (750m - 23km - 5km)
4.6.2011DM Sprint, SølvD14-15Caroline Stenderup KorchTri på Tyren (750m - 23km - 5km)
16.8.2009NM Ungdom, bronzeP14-15Sissel My OlanderAabenraa (750m - 10km - 5km)

Medaljer børn - Mænd
DatoResultatGruppeNavnStævne
4.7.2009DM BørneTri, SølvD10-11Jeppe Stenderup HygumSennels v/ Thisted (200m-10 km-2 km)
26.8.2007DM BørneTri, GuldD12-13Casper Stenderup KorchVejen (400m-10 km-2 km)
26.8.2007DM BørneTri, BronzeD8-9Jeppe Stenderup HygumVejen (100m-5 km-1 km)
26.8.2007DM BørneTri, BronzeD10-11Magnus BallingVejen (200m-10 km-2 km)
27.5.2007DM BørneDu, BronzeD12-13Casper Stenderup KorchEsbjerg (2 km-10 km-2 km)
19.8.2006DM BørneTri, SølvD12-13Casper Stenderup KorchVejen (400m-10 km-2 km)
28.8.2005DM BørneTri, SølvD8-9Magnus BallingVejen (100m-5 km-1 km)

Medaljer børn - Kvinder
DatoResultatGruppeNavnStævne
8.5.2011DM BørneDu, SølvP12-13Anne HolmStøvring (2 km-9 km-2 km)
4.7.2009DM BørneTri, BronzeP12-13Emma Pi OlanderSennels v/ Thisted (400m-10 km-2 km)
18.5.2008DM BørneDu, BronzeP10-11Sophie Stenderup KorchEsbjerg (2 km-10 km-2 km)
18.5.2008DM BørneDu, BronzeP12-13Caroline Stenderup KorchEsbjerg (2 km-10 km-2 km)
27.8.2007DM BørneTri, GuldP10-11Caroline Stenderup KorchVejen (200 m-10 km-2 km)
26.8.2007DM BørneTri, GuldP8-9Sophie Stenderup KorchVejen (100 m-5 km-1 km)
27.5.2007DM BørneDu, GuldP8-9Sophie Stenderup KorchEsbjerg (1 km-5 km-1 km)
27.5.2007DM BørneDu, SølvP10-11Caroline Stenderup KorchEsbjerg (2 km-10 km-2 km)
19.8.2006DM BørneTri, GuldP8-9Sophie Stenderup KorchVejen (100m-5 km-1 km)
19.8.2006DM BørneTri, SølvP10-11Caroline Stenderup KorchVejen (200m-10 km-2 km)

Cups og ranglister - Mænd
ÅrstalStævneGruppeResultatNavn
2006DTriF's ranglisteH35-39Nr. 1 med 690,5 pointSteffen Lund-Hansen
2006DTriF's ranglisteH50-54Nr. 2 med 945,5 pointSteen Marrill Christiansen
2005DTriF's ranglisteH35-39Nr. 1 med 669 pointSteffen Lund-Hansen
2005DTriF's ranglisteH50-54Nr. 1 med 941 pointSteen Marrill Christiansen
2004DTriF's ranglisteH45-49Nr. 1Steen Marrill Christiansen
2004Sjællandscuppen, DTriFH21-39Nr. 1Lau Uno Larsson

Cups og ranglister - Kvinder
ÅrstalStævneGruppeResultatNavn
2006Craft Cuppen, Cross DuathlonD0-34 + OverallNr. 2Margit Nelboe Jeppesen

Cups og ranglister - klub
ÅrstalStævneGruppeResultatNavn
2010Blue Seventy cuppenVeteran divisionNr. 1. 195 ud af 200 pointGanløse Tri-Center
2009Giant Tri CupVeteran divisionNr. 4 ud af 6. 176 pointGanløse Tri-Center
2008Giant Tri CupVeteran divisionNr. 5 ud af 8. 171 pointGanløse Tri-Center

Ironman - Mænd
DatoNavnStævneResultat
13.10.2012Thomas MortensenIronman World Championship Hawaii10:35:44
30.9.2012Søren Egedal CarlsenChallenge Barcelona12:16:45
15.8.2012Allan HendrichsenChallenge Copenhagen10:33:59
15.8.2012Søren Egedal CarlsenChallenge Copenhagen11:45:39
15.8.2012Brian SjællandChallenge Copenhagen10:34:36
15.8.2012Henrik OsbæckChallenge Copenhagen14:18:03
15.8.2012Michael BøeckChallenge Copenhagen10:35:41
15.8.2012Torben Jung LaursenChallenge Copenhagen10:42:32
15.8.2012Arne OlsenChallenge Copenhagen10:54:36
15.8.2012Mikkel SoelbergChallenge Copenhagen11:42:35
19.5.2012Michael BøeckIronman Lanzarote Canarias Triathlon12:05:15
14.8.2011Michael Krüger (DNF cyklingen mlm 82-93 km)Challenge Copenhagen
14.8.2011Magnus Langwadt Guld (svøm 0:59:52)
Jeppe Guld (cykel 5:26:31)
Erik Langwadt Guld (løb 3:40:50
Challenge Copenhagen10:10:19
14.8.2011Ronnie HegelundChallenge Copenhagen11:07:21
14.8.2011Arne OlsenChallenge Copenhagen11:09:27
14.8.2011Allan HendrichsenChallenge Copenhagen11:15:00
14.8.2011Rasmus SchmidtChallenge Copenhagen11:34:01
3.10.2010Steffen M Lund-HansenChallenge Barcelona10:59:38
15.8.2010Allan RandlevChallenge Copenhagen11:12:26
15.8.2010Ulrich GhislerChallenge Copenhagen09:53:38
15.8.2010Michael KrügerChallenge Copenhagen08:07:39
26.6.2010Michael BøeckIronman France - Nice13:17:42
4.10.2009Morten Baden JørgensenChallenge Barcelona09:26:39
12.7.2009Michael Stenderup KorchChallenge Roth10:17:08
5.10.2008Steffen Lund-HansenElbaman12:50:29
13.7.2008Morten Baden JørgensenChallenge Roth09:33:23
19.5.2007Allan RandlevIronman Lanzarote Canarias Triathlon12:15:31
19.5.2007Steffen Lund-HansenIronman Lanzarote Canarias Triathlon12:41:34
1.10.2006Steffen Lund-HansenElbaman10:56:56
29.7.2006Steen Marrill ChristiansenKalmar Triathlon11:51:34
6.8.2005Allan RandlevVikingman, Fredericia (1,9km-180km-42,195km)11:29:45
21.5.2005Allan RandlevIronman Lanzarote Canarias Triathlon13:43:14
12.7.1998Steffen Lund-HansenIronman Roth10:26:09
12.7.1998Ivan Dahl NielsenIronman Roth14:19:52

Ironman - Kvinder
DatoNavnStævneResultat
30.9.2012Charlotte IpsenChallenge Barcelona11:37:03
15.8.2010Maria Stenderup KorchChallenge Copenhagen10:54:05
5.8.2001Minna RiisFredericia (VM Lang Tri - 3,8km-180km-42,2km)13:29:27
5.8.2001Margit Nelboe JeppesenFredericia (VM Lang Tri - 3,8km-180km-42,2km)12:26:47
6.8.2000Margit Nelboe JeppesenFredericia (DM Lang Tri - 3,8km-180km-42,2km)13:45:00
2.8.1997Minna RiisFredericia (EM Lang Tri - 3,8km-180km-42,2km)13:06:43

Langdistance Triathlon - Mænd
DatoNavnStævneResultat
17.6.2012Mikkel SoelbergChallenge Aarhus (1,9km-90km-21,1km)06:04:16
3.7.2011Michael Stenderup KorchChallenge Aarhus (1,9km-90km-21,1km)04:44:21
3.7.2011Allan HendrichsenChallenge Aarhus (1,9km-90km-21,1km)05:03:50
26.6.2011Rasmus SchmidtØresund Challenge (1,9km-90km-21,1km)05:51:55
26.6.2011Brian SjællandØresund Challenge (1,9km-90km-21,1km)04:54:42
8.8.2010Michael KrügerDM Langdistance, Juelsminde (1,9km-90km-21,1km)04:06:59
8.8.2010Steffen M Lund-HansenDM Langdistance, Juelsminde (1,9km-90km-21,1km)05:19:43
10.8.2008Michael StenderupDM Langdistance, Juelsminde (1,9km-90km-21,1km)05:09:49
6.8.2006Steffen Lund-HansenDM Langdistance, Fredericia (1,9km-90km-21,1km)04:37:22
6.8.2006Allan RandlevDM Langdistance, Fredericia (1,9km-90km-21,1km) (åben klasse)05:08:06
7.8.2005Michael Stenderup KorchVM/DM Langdistance, Fredericia (3km-120km-30km)07:00:12
7.8.2005Steen Marrill ChristiansenVM/DM Langdistance, Fredericia (3km-120km-30km)08:16:46
7.8.2005Steffen Lund-HansenVM/DM Langdistance, Fredericia (3km-120km-30km)06:25:03
3.7.2004Steffen Lund-HansenVM Langdistance, Säter (4km-120km-30km)07:09:05
3.7.2004Steen Marrill ChristiansenVM Langdistance, Säter (4km-120km-30km)08:42:53
3.8.2003Steffen Lund-HansenEM/DM Langdistance, Fredericia (4km-120km-30km)07:21:31
3.8.2003Steen Marrill ChristiansenEM/DM Langdistance, Fredericia (4km-120km-30km)08:49:24
18.8.2002Lau Uno LarssonDM Langdistance, Fredericia (1/2 Ironman)05:45:37
18.8.2002Steffen Lund-HansenDM Langdistance, Fredericia (1/2 Ironman)05:16:27
4.8.2001Bjarne S PetersenVM Langdistance, Fredericia11:42:16
4.8.2001Steffen Lund-HansenVM Langdistance, Fredericia10:34:56
5.8.2000Allan RandlevDM Langdistance, Fredericia11:38:46
5.8.2000Bjarne S PetersenDM Langdistance, Fredericia11:26:05
7.8.1999Bjarne S PetersenDM Langdistance, Fredericia11:24:21
10.7.1999Steffen Lund-HansenVM Langdistance, Säter07:15:00
10.8.1998Karl Johan DittmerDM Langdistance, Fredericia10:41:13
2.8.1997Ivan Dahl NielsenEM Langdistance, Fredericia13:31:45
2.8.1997Ib SpanggaardEM Langdistance, Fredericia11:56:52
2.8.1997Steffen Lund-HansenEM Langdistance, Fredericia10:01:27
2.8.1997Bjarne S PetersenEM Langdistance, Fredericia11:33:06
10.8.1996Stig Mundt(svø),
Ivan Dahl Nielsen(cyk),
Arne Jensen(løb)
DM Langstafet, Rødekro
10.8.1996Steffen Lund-HansenDM Langdistance, Rødekro10:46:50
13.8.1994Gert OlsenDM Langdistance, Rødekro11:49:42

Langdistance Triathlon - Kvinder
DatoNavnStævneResultat
17.6.2012Kristine Visborg StenstrømChallenge Aarhus (1,9km-90km-21,1km)05:28:51
3.7.2011Maria Stenderup KorchChallenge Aarhus (1,9km-90km-21,1km)05:03:50
8.8.2010Anja KrügerDM Langdistance, Juelsminde (1,9km-90km-21,1km)04:50:02
8.8.2010Lotte Stenderup HygumDM Langdistance, Juelsminde (1,9km-90km-21,1km)05:41:53
9.8.2009Anja KrügerDM Langdistance, Juelsminde (1,9km-90km-21,1km)04:58:22
10.8.2008Maria Stenderup KorchDM Langdistance, Juelsminde (1,9km-90km-21,1km)05:37:14
6.8.2006Anja KrügerDM Langdistance, Fredericia (1,9km-90km-21,1km)04:51:28
10.8.1996Pia Mundt(svø),
Ulla Gerner(cyk),
Minna Riis(løb)
DM Langstafet, Rødekro